USG bioderek
- poradnia preluksacyjna

Badania wykonuje lekarz ortopeda Paweł Kalamarz

gabinety medyczne

Zobacz więcej

5.0 na podstawie 280 opinii

Co może Cię zainteresować:

Na czym polega badanie?

Badanie ultrasonograficzne (USG) to procedura diagnostyczna, która wykorzystuje fale dźwiękowe do generowania obrazów struktur wewnętrznych ciała. Jest to bezpieczna, nieinwazyjna i komfortowa metoda, która nie powoduje żadnego dyskomfortu pacjentowi i nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykonania.

Przebieg badania

Aby przeprowadzić badanie ultrasonograficzne stawów biodrowych u noworodków i niemowląt, dziecko leży na boku, a głowica aparatu jest delikatnie przykładana do obszaru biodra prostopadle do skóry. Nie ma potrzeby specjalnego przygotowania maluszka przed badaniem.

Co jeszcze możemy zaobserwować?

Podczas wizyty, oprócz badania ultrasonograficznego, lekarz ocenia również zakres ruchomości i stabilność stawów biodrowych. Wykorzystuje on specjalne testy, które mogą pomóc w identyfikacji cech dysplazji lub problemów z mięśniami, ułatwiając kompleksową analizę zdrowia stawów biodrowych.

Najlepszy czas do wykonania badania

Optymalnie jest przeprowadzić badanie tuż po narodzeniu, najlepiej jeszcze na oddziale noworodkowym. W przypadku braku czynników ryzyka, takich jak historia dysplazji w rodzinie, położenie pośladkowe lub miednicowe, duży przyrost wagi w czasie ciąży, niski poziom płynu owodniowego czy bliźniacza ciąża, zaleca się przeprowadzenie pierwszego badania do 6 tygodnia życia.

Korzyści ze stosowania ultrasonografii u niemowląt:

Obrazowanie stawu biodrowego za pomocą ultrasonografii umożliwia lekarzowi wykrycie nawet najmniejszych nieprawidłowości w jego strukturze. To z kolei zwiększa szanse na szybką interwencję oraz monitorowanie procesu odbudowy stawu biodrowego i skuteczności stosowanej terapii.

Wykonujemy USG bioderek

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na badanie.

Ortopeda Paweł Kalamarz

Lekarz ortopeda Paweł Kalamarz

wybrane opinie

 • Justyna

  Absolutnie polecam

  Wizyty zawsze o czasie, nie ma opóźnień, jak już to kilka minut wcześniej. Pani w rejestracji również bardzo sympatyczna. Bardzo duża wiedza pana doktora, bardzo dużo cierpliwości i dokładności, lekarz który dokładnie tłumaczy, co mogło się wydarzyć.

 • Maryla

  Diagnoza trafna a zalecone leczenie skuteczne

  Pan doktor profesjonalnie a zarazem w przystępnej formie przekazał informację o dolegliwości i o sposobie leczenia pokazując i objaśniając wszystko na ekranie USG. Diagnoza trafna a zalecone leczenie skuteczne. Dziękuję bardzo i polecam. Lokalizacja bardzo dobra.

 • Mama Amelki

  Świetne podejście do małego pacjenta

  Świetne podejście do małego pacjenta, wszystkie badania i zalecenia szczegółowo omówione, wybór odpowiedniej ortezy i skuteczność leczenia zaskakująca dziś po 6 tygodniach leczenia jesteśmy spokojni o bioderka naszej pociechy...Polecam ogromnie.

 • Martyna

  Wszystko szczegółowo wyjaśnione

  Wizyta odbyła się w przyjaznej atmosferze, doktor bardzo dokładny i delikatny w stosunku do dziecka, wszystko szczegółowo wyjaśnione, polecam.

 • I.G.

  Badanie wykonane bardzo dokładnie

  Byliśmy z dziećmi na USG bioderek. Pan doktor bardzo cierpliwy, z dobrym podejściem do małych pacjentów. Badanie wykonane bardzo dokładnie, szczegółowo omówione. Otrzymaliśmy opis USG oraz zdjęcia. Po badaniu USG sprawdzona została ruchomość bioderek. W gabinecie panuje miła atmosfera, badanie wykonane bez pośpiechu. Widać że Pan doktor zna się na tym co robi.

Zaufaj naszemu personelowi!

Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Kliknij poniżej, aby umówić się na wizytę lub skontaktować się z nami, a z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. 

Sprawdź pozostałe usługi:

 • Ortopedia

  Niezależnie od problemu ortopedycznego, z jakim się zmagasz, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Nasze usługi obejmują szeroki zakres zabiegów, terapii oraz porad specjalistów, aby przywrócić Twoją sprawność i poprawić jakość życia.

  Badanie USG
 • Ginekologia

  Rozumiemy, jak ważna jest dla Ciebie Twoja prywatność i komfort, dlatego zapewniamy dyskretną i przyjazną atmosferę. Nasze gabinety są wyposażone w nowoczesny sprzęt, co pozwala na przeprowadzanie skutecznych badań i zabiegów z zachowaniem najwyższych standardów medycznych

  Ginekologia Rybnik - gabinet Premiumed
 • Ortopedia dziecięca

  Jeśli potrzebujesz porady ortopedycznej lub konsultacji dotyczącej zdrowia Twojego dziecka, to zapraszamy do kontaktu. Oferujemy spersonalizowaną opiekę oraz indywidualne podejście.

  Ortopeda dziecięcy w Rybniku - Lekarz Anna Pilecka-Kalamarz
 • Fizjoterapia

  Jeśli masz problemy z bólem mięśni, stawów lub ograniczeniem ruchu, zapraszam do skorzystania z naszych usług. Nasze usługi fizjoterapeutyczne obejmują szeroki zakres zabiegów, ćwiczeń oraz technik terapeutycznych.

  Fizjoterapeuta prowadzi terapię manualną z pacjentką
 • Badanie USG narządu ruchu

  Jeśli odczuwasz dyskomfort związany z układem mięśniowo-szkieletowym lub masz pytania dotyczące stanu swojego narządu ruchu, skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę lub uzyskać więcej informacji na temat naszych usług diagnostycznych.

  Ortopeda Rybnik lekarz Paweł Kalamarz, badanie USG